Leczenie migreny - hbcmed - medycyna estetyczna
354
page-template-default,page,page-id-354,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000
Leczenie migreny

Innowacyjne leczenie migreny

Migrena – to silne bóle głowy często dziedziczone, które potrafią niemal całkowicie wykluczyć z życia osobę dotkniętą tą przypadłością. Kiedy migrena występuje rzadko, wystarczy dobrać odpowiedni lek przerywający atak (zwykłe leki przeciwbólowe są tu bezradne). Gorzej jest, kiedy migrenowe bólowe głowy występują często… Wtedy rozwiązaniem może być terapia specjalistyczna, która spowoduje znaczną redukcję epizodów bólowych. Jeżeli już nie możesz żyć w ciągłym oczekiwaniu na kolejny atak bólowy – zadzwoń i umów się na wizytę!

Migrena to choroba przewlekła, powodująca bardzo silne bóle głowy. Cierpi na nią kilkanaście procent populacji.
– Migrenowy ból głowy jest to uporczywy połowiczy pulsujący ból głowy, któremu towarzyszy nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne, takie jak światło, hałasy, zapachy oraz nudności lub wymioty. Choroba objawia się napadami bólów głowy, które mogą być poprzedzone tzw. aurą, np. w postaci zaburzeń widzenia. Aura występuje u około 15% migrenowców i stanowi zespół objawów poprzedzających napad migrenowego bólu głowy.
– Epizodyczny migrenowy ból głowy jest bardzo silny, powtarza się cyklicznie, a czas napadu migrenowego to kilka godzin nawet do kilku dni.
Migrenowy ból głowy jest bardzo dokuczliwy dla Pacjentów, ogranicza ich normalną aktywność życiową. Chory w sytuacji napadu migreny powinien przyjąć specjalistyczne leki przeciwbólowe i pozostać w zaciemnionym, cichym pomieszczeniu. Jednak czasami bywa, że epizodyczny ból głowy zmienia się w ból głowy zwany migreną przewlekłą. Chorzy dotknięci migreną przewlekłą są wyłączeni z życia zawodowego i osobistego, a ból stopniowo stacza ich w otchłań depresji. Czują się bezradni i skazani na cierpienie. Problem migreny jest o tyle poważny, że cierpi na niego duży odsetek populacji, a choroba zaczyna się zwykle w młodym wieku. Najczęściej zapadają na nią kobiety w okresie pokwitania, u których występuje tło genetyczne. Chorzy podają często w wywiadzie, że matka lub ojciec również cierpieli na migrenę.

W przypadku osób cierpiących na migrenę bardzo ważny jest regularny rytm życia, tzn. ściśle określone pory posiłków, snu, a także systematyczna aktywność fizyczna, unikanie nadmiernych stresów oraz używek.

Leczenie farmakologiczne migreny.

W przypadku migreny epizodycznej dobrym rozwiązaniem jest stosowanie przy epizodzie bólu migrenowego tryptanów, czyli leków przeciwbólowych przeznaczonych do zwalczania bólu migrenowego. Jednak można je stosować tylko 8 razy w miesiącu, 3 razy w tygodniu i raz na dzień. Jeśli mamy do czynienia z migreną przewlekłą, czyli u Pacjentów, którzy cierpią na migrenę większość dni w miesiącu, można rozważyć terapię profilaktyczną, która trwa od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Najczęściej zaczynamy od farmakoterapii doustnej. Jeśli jest ona nieskuteczna, w hbcmed Pacjent ma możliwość leczenia migreny botoxem. Odbywają się wtedy 3-4 zabiegi z użyciem botoxu, który stosuje się w iniekcjach co 3 miesiące. Innym rozwiązaniem jest stosowanie przeciwciał monoklonalnych, które podawane są co 28 dni. Tu czas leczenia wynosi nawet kilka lat. Jako pionier w podawaniu botoxu, stosuję tę metodę już od 2013 roku, po odbyciu szkolenia z profesorem Dodick, który opracował protokół zabiegowy podawania tego leku.

Pokonaj migrenę! Znajdź terapię skuteczną dla siebie w hbcmed! Uwierz, że można żyć bez bólu!

Specjalistyczna diagnostyka i nowoczesne leczenie są w stanie pomóc wielu Pacjentom.

Daj sobie szansę na życie bez migreny.

Zapraszamy!